Akademia Filmowa

Akademia filmowa

 

Podczas Juwenaliów 2015 Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika” organizuje wydarzenie jakim jest „Akademia Filmowa”. Jest to jedyna taka impreza podczas studenckiego święta, skierowana nie tylko do społeczności akademickiej, ale także do wszystkich zainteresowanych światem sztuki wrocławian.
juwenalia Wrocław 2015

1) Quiz Filmowy
Wydarzenie na Facebooku

Akademię Filmową rozpoczniemy inauguracyjnym konkursem z wiedzy filmowej. Lubisz oglądać filmy? Polska kinematografia nie jest Ci obca? Wiesz więcej o kinie niż o całkach i równiach różniczkowych? Sprawdź się w quizie filmowym- DKF doceni Twoją wiedzę!

Quiz poprowadzi dla nas znany wrocławski filmoznawca, Pan Jacek Szymański. Jest to już druga edycja juwenaliowego testu, na której nie zabraknie pytań dla każdego: zamkniętych i otwartych, fragmentów filmów oraz konkurencji na spostrzegawczość. Przyjdź i pokaż ile wiesz o filmie! Dla odważnych czekają nagrody!

juwenalia Wrocław 2015

2) Warsztaty animacji
Wydarzenie na Facebooku

Interesujesz się animacją? Chciałbyś spróbować swoich sił w tworzeniu animowanych filmów?

4 maja w DKF-ie odbędą się warsztaty właśnie dla Ciebie! Zajęcia będą trwały 2 godziny w sali konferencyjnej SKS-u. Poprowadzi je Katarzyna Adamkiewicz i Maciej Juckiewicz, studenci PWr, mający już w za sobą swoje animowane debiuty.

Podczas warsztatów poznasz różne metody tworzenia animacji tradycyjnej, czyli tworzonej bez grafiki komputerowej. Ołówki, farby, plastelina! Podzielimy się na grupy, z których każda będzie miała za zadanie nakręcenie krótkiej historyjki – przygotowanie fabuły, postaci, teł.

juwenalia Wrocław 2015

3) Maraton na dachu SKS-u
Wydarzenie na Facebooku

Na rok po pozytywnie przyjętym przez Was maratonie kina włoskiego, DKF „Politechnika” proponuje kontynuację cyklu i podczas Juwenaliów zaprasza na dwa obrazy kolejnej kinematografii narodowej – tym razem japońskiej!

Podejmując temat kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, chcemy złożyć hołd wielkiemu japońskiemu reżyserowi – Akira Kurosawie!

Jeśli interesuje Was intrygująca mentalność mieszkańców Japonii, a przy tym lubicie zagłębiać się w zawiłe psychologicznie historie, to nie może Was zabraknąć na pierwszym filmie Maratonu Japońskiego- „Pojedynku w ciszy”. To historia lekarza, którego ustatkowane życie poddane zostaje nagłej zmianie po niefortunnym zbiegu okoliczności – zarażeniu przez pacjenta kiłą. Na głównego bohatera czeka nowa rzeczywistość, w której wybierać będzie musiał między egoizmem a altruizmem. Dla Was natomiast ‘Pojedynek ciszy’ może stać się chwilą poważnej refleksji i autentycznego wzruszenia.

W „Madadayo” Kurosawa przywołuje swojego profesora- mentora Uchida Hyakken. Przez filmową analizę jego życia będziemy mogli skupić się na aspektach filozoficznych, które determinowały poczynania profesora. W filmie, będziemy mogli oglądać interesujące sceny mające miejsce w Japonii w trakcie II wojny światowej.

Maraton kina japońskiego DKF-u w trakcie tegorocznych Juwenaliów to gwarancja wciągającego seansu, który pomimo późnej pory, nie pozwoli zmrużyć oczu nawet na chwilę.

Uczestnictwo w każdym z etapów jest bezpłatne i dostępne dla każdego zainteresowanego.


Juwenalia Wrocław 2015 – Akademia Filmowa – Juwenalia PWr
100denciak - najlepsze obozy Studenckie

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: