Arkanalia 2014 – Leniwiec kolejną gwiazdą!

Leniwiec kolejnym zespołem który będziemy mogli zobaczyć i posłuchać na Arkanaliach.

Leniwiecpunkrockowa grupa muzyczna z Jeleniej Góry. Zespół tworzy piosenki o przesłaniu antyrasistowskim oraz piosenki o zabarwieniu humorystycznym. W sześć lat po powstaniu Leniwiec nagrał swój debiutancki album Z tarczą lub na tarczy. Po jego wysłuchaniu przez Jurka Owsiaka zespół został zaproszony na Woodstock. Zagrali oni również na największym fińskim festiwalu punkowym Puntalla. Kolejne albumy (Uprzedzenia i Crazy Bros) zostały wydane w latach 2003 i 2004 przez wydawnictwo Pasażer, znanego z wydawnictw punkowych.

Leniwiec popiera akcję Wykop Rasizm Ze Stadionów. Zespół oprócz Polski gra wiele koncertów w Niemczech oraz Czechach, a także wyjeżdża do innych krajów Europy. Zespół bardzo zaprzyjaźnił się z zespołem punkowym Houba z Czech, z którym czasem grają wspólne koncerty w Czechach i Polsce.

W 2008 roku do zespołu dołączyli Agnieszka Szpargała i Paweł Wrocławski. W 2010 roku zespół podpisał kontrakt z wydawnictwem Mystic Production, a w 2011 roku ukazała się płyta pt. „Droga”. W grudniu 2011 roku z zespołu odeszli: perkusista Jarek Oczoś oraz basista Krzysztof Herezo, ich funkcje w zespole zajęli nowi muzycy: Jakub Matusiak oraz Wojciech Wiktorski.

W maju 2013 roku, nakładem Mystic Production, ukazała się płyta „Rozpaczliwie Wolny. Piosenki Edwarda Stachury”

Juwenalia Wrocław 2014 – Arkanalia – 23 maja – LENIWIEC

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: