RAS LUTA na Ekonomaliach

RAS LUTA 15 maja na Ekonomaliach

Juwenalia Wrocław RAS LUTA Ekonomalia 2015

Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce. Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. W marcu 2013 roku ukazała się jego druga solowa płyta ‚Uratuj siebie’, w sierpniu 2014 ukazała się natomiast akustyczny mini album ‚Rzeka Życia’.

Album „Rzeka życia” zawiera siedem utworów – piosenki z początków kariery Ras Luty (które nigdy nie zostały oficjalnie wydane), kilka produkcji znanych słuchaczom z dotychczasowych wydawnictw artysty oraz dwa zupełnie nowe numery. Wszystko w specjalnie przygotowanych, akustycznych aranżacjach.Ras luta ekonomalia

Muzyka na płytach Luty każdorazowo nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub i do obrzędowgo grania Nyabinghi – klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r’n’b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

Wysoki poziom produkcji nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że na swoim koncie ma on już trzy świetnie przyjęte płyty wydane z Eastwest Rockers oraz udział w jednej z największych produkcji w polskim reggae – składance ‚Polski Ogień’. Poprzedni album solowy „Jeśli słyszysz” który ukazał się pod koniec 2009 roku nakładem Prosto Label, utrzymując się w pierwszej 30 sprzedawanych w Polsce płyt, druga płyta zadebiutowała na miejscu 14.

Ras Luta wraz z zespołem Riddim HQ nieustannie gra po całej Polsce, budując swoją reputacje jednego z najlepszych koncertujących składów na scenie reggae. Zagrali na wszystkich najważniejszych polskich festiwalach takich jak Heineken Open’er, Reggaeland, Ostróda Reggae Festival czy Coke Live, kilkakrotnie pojawili się tez na legendarnym Hip Hop Kemp. Na półtoragodzinny koncert składa się materiał z trzech solowych płyt, numery z legendarnej składanki „Polski ogień” i piosenki Ras Luty z repertuaru Eastwest Rockers. Luta pozwala też rozwinąć skrzydła zespołowi, prezentując swój materiał w nowych i rozbudowanych aranżacjach. Na scenie oprócz Ras Luty jest bowiem sześciu muzyków, w tym dwie piękne chórzystki I-Grades, które współpracują też z jamajskimi gwiazdami reggae jak Anthony B czy Mykel Rose.

100denciak - najlepsze obozy Studenckie

Juwenalia Wrocław 2015 – RAS LUTA – Ekonomalia 15 maja

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: