Juwenalia Politechniki Wrocławskiej

Wittigalia Wrocław

 

Wittigalia to największe i najbardziej rozpoznawalne studenckie wydarzenie Politechniki Wrocławskiej. Trwa ono cały tydzień: trzy dni koncertów na osiedlu akademickim “Wittigowo” oraz 4 dni projektów towarzyszących (odbywających się na Kampusie PWr oraz na “Tekach”).

Tegoroczne Juwenalia PWr zaczną się zaraz po weekendzie majowym w poniedziałek (4.05.2014r.). Przez pierwsze dwa dni, na terenie kampusu zlokalizowanego w pobliżu pl. Grunwaldzkiego, będzie można m.in. zjeść śniadanie z rektorem, sprawdzić swoje umiejętności językowe w czasie ŻAKtanda – dyktanda technicznego – czy wziąć udział w Qulturaliach bądź Akademii Przeżycia.

Liczba uczestników, którzy biorą udział w koncertach to około 5-10 tysięcy dziennie. Do tego istnieje wiele imprez towarzyszących na które przychodzi od kilkudziesięciu do kilku tysięcy osób.

Szereg koncertów juwenaliowych, które stanowią główną atrakcję Juwenaliów, urozmaicą zaś różnego rodzaju pokazy, projekty i zawody. Na terenie osiedla będzie można zobaczyć m.in. pokaz Apanonar MotoShow, rywalizować w igrzyskach akademików w czasie Spartakiady Domów Studenckich lub zrobić sobie Fotkę Juwenaliową ze SPAFem. Kulminacyjnym momentem Juwenaliów będzie Projekt P.I.W.O. Light Show – Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, który zamieni domy studenckie w ogromne wyświetlacze, a dynamicznie zmieniające się obrazy, w połączeniu z muzyką, stworzą niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju świetlne show.

juwenalia9
Juwenalia Politechniki Wrocławskiej – Wittigalia – 4-10 maja 2015

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: