PODWODNY WROCŁAW – polecamy na weekend!!

Podwodny Wrocław – Wyspa Browar

BROWAR MIESZCZAŃSKI ul:Hubska 44
27 czerwca 2015 godz:17:00

Coroczne święto sztuki niezależnej:
Koncerty, spektakle, instalacje, rzeźba, fotografia, malarstwo, multimedia, pokazy mody, performance, filmy, prezentacje.
14 sal wystawowych, 200 artystów, 5 koncertów
Zagrają: Armia, Leniwiec, Loosers from Space, Nacht Und Nebel

Piwo na ławeczce i jedzenie z foodtrucka —- bilet :15 zł

podwodny bro

 

PROGRAM IMPREZY

Wystawa studentów z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Prezentacja najbardziej oryginalnych postaw młodych artystów będących studentami ostatniego roku rzeźby. Na wystawie swoje prace zaprezentują m.in. Dorota Morawiec, Anna Raczyńska, Marianna Lisiecka.

 

Justyna Sirecka- „O obrazach, do których można wejść jak do lasu.”Pochłonęła mnie chęć rozbicia obrazu na części. Przy użyciu form najczęściej powtarzalnych w moich pracach chcę stworzyć obszar, w który odbiorca może wejść, interpretować na dowolne sposoby i nawiązać z nim osobistą relację. Niechętnie nazywam swoje prace. Wolę rozmawiać o nich z ludźmi i słuchać opowieści o tym, co widzą.Chcę zestawić ze sobą obrazy w taki sposób, aby tworzyły iluzję głębi, traktuję je jako obiekty scenograficzne, bramy, wejścia do innego świata – miejsca prywatnego, bazującego na formach, kształtach zakorzenionych w mojej pamięci. Są to osobno funkcjonujące płaszczyzny, które składają się na obraz jak warstwy. Proces tworzenia każdej z nich jest indywidualnym doznaniem, któremu towarzyszą przeróżne emocje, przełamywanie barier, dokonywanie nowych odkryć, co wizualnie może nie mieć znaczenia dla etapu końcowego. To dla mnie cały sens tworzenia.

 

 

Punkty widzenia – wystawa absolwentek rzeźby.

Wystawa czterech interesujących młodych artystek, tegorocznych absolwentek rzeźby na ASP we Wrocławiu. Jest to prezentacja odrębnych dróg twórczych, różnych „punktów widzenia”. W pracach Marianny Lisieckiej istotną funkcję pełni metafora. Dorota Morawiec-Winiarska i Paulina Piecyk wypracowały własne, interesujące koncepcje figury ludzkiej. Anna Raczyńska buduje cyniczne obiekty, prześmiewcze scenki, które kreują świat pełen koloru i paradoksu.

 

Próby – wystawa prac Magdy Grzybowskiej

Magda Grzybowska (ur.1976), artystka wizualna, absolwentka ASP we Wrocławiu. Do swoich prac włącza zarówno obiekty rzeźbiarskie, jak i film, fotografie, zjawiska świetlne, sytuacje, gest i ruch. „Próby to wystawa o nie-do-kończeniu. To próba uchwycenia tego, co nigdy nie doczekało się wersji finalnej, utknęło w szkicowej formie . Czy jednak spektakl, premiera, wielkie otwarcie – ma w sobie więcej mocy niż zwykła próba – pełna potencjalności i spontanicznej energii? Czy nie staliśmy się zakładnikami wersji ostatecznych gubiąc po drodze urok fragmentaryczności, szkicu i energię rozgrzewki?”

 

Ego – wystawa prac Marcina Michalaka

Marcin Michalak (ur.1978) artysta wizualny, absolwent wrocławskiej ASP, zaprezentuje swoją nową wystawę indywidualną pt. „Ego”. Michalak z równą łatwością zajmuje się tradycyjną rzeźbą jak i pełnymi polotu konceptualnymi kreacjami. Prace tego wrocławskiego artysty charakteryzują się lekkością, poczuciem humoru, nierzadko autoironią, precyzją wykonania i niebanalnym, oryginalnym komentowaniem rzeczywistości.

 

Kornelia Głowacka_Wolf- wystawa „Pomiastokroć” Prezentowane na wystawie zdjęcia to wybrane fotografie z cyklu Pomiastokroć. Projekt skupia się na rytmie miasta, jego wewnętrznej dynamice, sekretnym życiu. Miasta, miasteczka, wioski, ulice tworzą jedyny w swoim rodzaju mikrokosmos pełen nowych sytuacji, niecodziennych zdarzeń; kreują dynamiczną konstrukcję własnego bohatera, którym jest przede wszystkim sam moment, sytuacja, chwila, w którą wpisują się miejsca, ludzie, przedmioty.

 

 

Nowo otwarta Galeria przy Pracowni Artystycznej Fenomenarium zapełni się zebranymi pracami słuchaczy warsztatów plastycznych . Wystawa połączona z możliwością obejrzenia pracowni, którą założyła wiele lat temu, by stworzyć miejsce, w którym każdy może poznać tajniki rysunku, malarstwa i twórczego myślenia

 

 

Weronika Okoń- instalacja: Zostań Chrobrym

Poczuj się jak jeden z najwybitniejszych polskich władców. Przywdziej koronę,

siądź na konia i zawojuj cały świat.

Jest to instalacja na którą składa się koń na biegunach, papierowe korony i

berła. W tle wisi baner ze zdjęciem pomnika Bolesława Chrobrego, znajdującego

się przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Każdy z uczestników wystawy będzie mógł

się przebrać za króla, „pojeździć” na koniu i zrobić sobie zdjęcia.

 

 

Hubert Bujak Iluminacje :Na wystawie będzie prezentowany zbiór najnowszych obrazów i form przestrzennych Huberta Bujaka, w których jednym z głównych wątków będzie metafizyczny i symboliczny wymiar światła.

 

Anna Bujak: Hipertermia: Hipertermia jest stanem przegrzania organizmu, który wywołany został czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Najnowsze prace Anny Bujak w przewrotny sposób odtwarzają objawy stanu podwyższonej temperatury oraz wynikające z niego nieoczekiwane konsekwencje.

 

Koncert multimedialny: Losers from Space, czyli Marcel Arp i Jacek czapczyński to kolektyw artystów multimedialnych, działających o obszarze estetyki glitch, noise, awangardy, jazz oraz ambient

 

2-Fotografia:

Andrzej Gontarz- wystawa fotografii awiacyjnej

 

Iwona Aleksandrowicz-Obecna wystawa „Portrety i akty” to przegląd twórczości Iwony Aleksandrowicz z ostatnich dwóch lat. Znajdziemy tu wyłącznie prace wykonane tradycyjnymi aparatami średnio- i wielkoformatowymi. W klasycznym ujęciu ujrzymy portrety oraz akty, subtelne, tajemnicze, niekiedy z pogranicza baśni lub marzeń sennych. W portretach Autorki można dostrzec nostalgię, która nie oznacza jednak ucieczki od teraźniejszości. Wprawdzie kosztowne kostiumy, fantastyczne fryzury portretowanych wyglądają, jakby chodziło o modę z innej epoki, jednakże nie zanurzamy się całkowice w przeszły świat, lecz poruszamy się pomiędzy rzeczywistością a fantazją, nierzadko naładowaną erotyzmem.

 

Ateliora – pokonkursowa wystawa “Pokaż co masz najlepszego”

 

KAMBODŻA ZNANA I NIEZNANA – Katarzyny i Marka Stor, wystawa fotografii podróżniczej zorganizowana przez portal Ateliora. Wystawa składa się z 21 zdjęć będących relacja z podróży do Kambodży

 

 

Wystawa grupy artystycznej Nowinart

Żyjemy w czasie, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest możliwość nieskończonej multiplikacji i przekształcania obrazu zapisanego na cyfrowym nośniku. Niewyczerpane możliwości transformowania obrazu postawiły pod znakiem zapytania to, co stanowiło nadrzędną wartość fotograficznego zapisu od dnia jej powstania -zapisanie i utrwalenie fragmentu rzeczywistości.

Autorzy prac:Piotr Barański, Kamil Dąbrowski, Tomasz Deko, Paulina Dudzik, Jarosław Dulęba, Mariusz Felińczak, Paulina Kolk, Marzena Mikulska, Mieczysław Kurczawski, Krzysztof Orłowski, Andrzej Oszmiana, Bartosz Wrotniak, Agnieszka Siebielec, Piotr Szafraniec, Marcin Trzpiot, Monika Zagórna.

 

 

Wystawa słuchaczy II roku Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii – 8 Światów

„Wystawa jest prezentacją prac ośmiu autorów, będących wynikiem prawie dwuletniego warsztatu w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii.

Wydaje się, że fotografia jest sztuką refleksji, którą w pewnym stopniu powinna zapewnić szkoła, łącząc doświadczenie wynikające z wiedzy o historii fotografii, hi¬storii sztuki oraz dialogu pochodzącego z obserwacji życia i stosunku do świata.

Ta wystawa powinna dowieść o istnieniu obszaru wolności artystycznej obejmu¬jącego działania dotyczące fotografii „sensu stricto”, jak również działania potencjal¬nych artystów posługujących się fotografią jako środkiem wyrazu.

Czy to się sprawdzi, czy proces dydaktyczny przyniesie kolejne efekty – przyszłość pokaże…

 

 

4- Scena mody – kurator Aga Magerle

FESTIVAL osobovości , projekt w którym oprócz ferii kolorów i energii płynących z przestrzenie teatralnych strojów agi Magerle i fryzur PApilator wezmą udział starannie wyselekcjonowane i zaproszone do projektu osoby, będące przedstawicielami wszystkich środowisk związanych z naszym miastem w szczególności z jego artystyczą stroną. Projekt FESTIVAL OSOBOVOŚCI to opowiadanie o pięknie człowieka, jego skomplikowanych relacjach ze światem, drogą do odnalezienia swojej własnej inności i dostosowania się do obecnych definicji człowieczeństwa .

 

 

 

5-Koncerty:

ARMIA- polski zespół grający od 1984 r. punk rock i hardcore z wpływami innych gatunków (reggae, metal, rock symfoniczny, jazz-rock) z wokalistą Tomaszem Budzyńskim.

 

LENIWIEC- grupa muzyczna z Jeleniej Góry i Wrocławia grająca muzykę punk, rock, reggae, ska, folk. Zespół tworzy piosenki o przesłaniu antyrasistowskim oraz piosenki o zabarwieniu humorystycznym.

 

Losers from Space, czyli Marcel Arp i Jacek czapczyński to kolektyw artystów multimedialnych, działających o obszarze estetyki glitch, noise, awangardy, jazz oraz ambient

 

NACHT UND NEBEL

Zespół Nacht und Nebel powstał we Wrocławiu w 2001 r. założony przez grono studentów związanych z socjologią i kierunkami medycznymi. Punktem wyjścia do muzycznych poszukiwań była wspólna fascynacja brytyjskim post-punkiem i nowojorską nową falą, a nazwa zespołu miała odzwierciedlać charakter wykonywanych przez grupę utworów – miała być mroczna jak noc i intensywna jak mgła. Na teksty zespołu składają się refleksje dotyczące funkcjonowania jednostki w społeczeństwie, obserwacje na tematy związane z codziennym życiem w mieście, impresje na temat relacji towarzyskich i miłości, a czasem teksty te są zupełnie abstrakcyjne.

 

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: