Projekt P.I.W.O. w nowej formie!

Projekt P.I.W.O. w nowej formie czyli BRESLAUX Light Show!

Breslaux Light Show to prawdziwa uczta dla oka i ucha.
Pięciogodzinny spektakl, który łączy ze sobą muzykę elektroniczną przygotowaną przez wrocławski Project Breslaux oraz wizualizacje na najwyższym poziomie, zamienia cały budynek w gigantyczny wyświetlacz.
Przez połączenie Projekt P.I.W.O w oraz Project Breslaux powstało jedyne w Polsce, niebanalne i ekstremalnie dźwięczne widowisko światła i muzyki zsynchronizowanej w spójna całość.

Start:
16:30 – Skip Proof Scratchers
21:00 – Breslaux Light Show

 

Skip Proof Scratchers to turntablistyczna ekipa działająca od kwietnia 2012 roku, w której skład wchodzi trójka DJów: DJ Skipless, DJ Endless i DJ Klimat. Jej celem jest wrócenie do czasów, gdy w hip-hopie rządziły 4 elementy kultury, a ludzie, którzy się z nią identyfikowali, nie byli nastawieni na zyski, tylko na dobrą zabawę. Więc do czasów bardzo dawnych. Na koncertach grają też taką muzykę, rap (wczesne lata)/funk/breaki, czyli to na czym hip-hop powstał. Jako jedna z niewielu tego typu składów, podtrzymuje stary klimat turntablismu, zapomniany przez wielu ludzi, a klimat ten nazywa się FUNKY!
Specjalnością wyróżniającą Skip Proof Scratchers na tle innych ekip DJ’skich jest beatjuggling, czyli technika turntablistyczna, która polega na żonglerce bitami aby stworzyć całkowicie nowy kawałek. SPS jest uważane także nieoficjalnie za najbardziej wyluzowaną ekipę turntablistyczną na świecie, nie ma opcji, żebyśmy się z Tobą nie dogadali odnośnie wszystkiego, wszechświata też!
Grupa dzieliła scenę (obsługując i grając supporty – showcase na gramofonach) z takimi artystami jak Pokahontaz, Słoń i Mikser (Demonologia), Grubson, Okoliczny Element, Paluch, Zeus, Buka, NDK i wiele innych! Gramy także w różnych klubach we Wrocławiu, co nam wpadnie w terminaż.
Ponadto o­d paździer­nika 2012 ­r. jako jed­yni w Pols­ce SPS tworzą ­cykl skrec­z sesji (­Invazja Sk­ip Proof S­cratchers)­ które odb­ywają się ­cyklicznie ­każdego mi­esiąca. To­ jeden z n­ielicznych­ eventów gdzie można­ poczuć kw­intesencję­ turntabl­istycznego­ FLOW!!

BRESLAUX to świeży projekt Polskiej grupy młodych muzyków. Dowodzony przez utalentowaną, rudą wokalistkę Małgorzatę Leśniak oraz charyzmatycznego saksofonistę Witolda Sikorę, projekt dopełniany jest gitarą elektryczną, basem i klawiszami. Transowe brzmienie oparte o dwie perkusje zachwyci zarówno klubową publikę jak i słuchaczy wolących oddać się chillout’owej kontemplacji w domowych zaciszach. BRESLAUX przełamuje bariery dźwięków i muzyczne stereotypy. Konsekwentnie wymykając się próbom kategoryzacji, serwuje piorunującą mieszankę elektro, dubstep’u i d’n’b, która potrafi przyciągnąć słuchacza z prawdziwie magnetyczną siłą.

Projekt P.I.W.O. – Breslaux Light Show – Juwenalia Wrocław 2015 – 5 maja Wittiga

100denciak - najlepsze obozy Studenckie

 

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: