Rasmentalism zagra na Hip Hop Ekonomaliach 2015

RASMENTALISM kolejnym artystą którego zobaczycie i posłuchacie podczas Hip Hop Ekonomaliów

Rasmentalism ekonomalia 2015

Rasmentalism – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 2006 roku w Lublinie z inicjatywy rapera Rasa i producenta muzycznego Menta. Koncertowy skład zespołu współtworzy ponadto DJ DBT. Zespół zadebiutował na początku 2008 roku nielegalem Dobra muzyka, ładne życie.

7 grudnia 2009 roku odbyła się premiera albumu Rasmentalism zrealizowanego we współpracy z warszawskim raperem W.E.N.Ą. Materiał był promowany teledyskami do utworów „Na wstecznym” i „Sny na jawie”. W czerwcu 2011 roku nakładem wytwórni muzycznej JuNouMi Records ukazał się pierwszy minialbum formacji pt. EP. Wydawnictwo ukazało się na 12″ płycie winylowej w limitowanym do 500 egzemplarzy nakładzie. Minialbum stanowił zapowiedź albumu Hotel trzygwiazdkowy, który ukazał się tego samego miesiąca. Na wydanej przez sam zespół płycie gościnnie wystąpili Sqbass, W.E.N.A. i Małpa. Nagrania były promowane wideoklipem do piosenki „Delorean”.


10 grudnia 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Asfalt Records ukazał się pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedaży album Rasmentalism zatytułowany Za młodzi na Heroda. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in.: Eldo, VNM i Spinache. Natomiast oprawę graficzną albumu wykonał Grzegorz „Forin” Piwnicki. Materiał dotarł do 18. miejsca polskiej listy przebojów OLiS. Wydawnictwo poprzedził, również wydany w grudniu minialbum Niebomby / STU. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów „Drogowskazy”, „Niebomby”, „Stu” oraz „Off”.

Juwenalia Wrocław 2015 – Rasmentalism – Ekonomalia 14.05

100denciak - najlepsze obozy Studenckie

Author: juwenalia

Share This Post On
%d bloggers like this: